MESTO

TURIZMUS


Dôležité informácie v súvislosti s víkendovým testov

Žiaľ, niektoré rozhodnutia vláda prináša na poslednú chvíľu, čo nám značne sťažuje plánovanie  a organizovanie testovania.  Mesto Komárno, na základe doterajších dostupných informácií, pripravilo víkendové testovanie.

 

Bude zmena v odberových miestach. V šiestich základných školách bude vytvorené odberové miesto v rámci projektu – Návrat do škôl, len pre tých rodičov a pedagógov ktorých sa to bude týkať (pravdepodobne týždenne). Prosíme rodičov a pedagógov, aby sa registrovali výlučne len na tieto miesta, aby nezaťažovali ostatné odberové miesta. Na testovanie do škôl sa dá ísť jedine prostredníctvom registrácie. Všetky s týmto súvisiace informácie budú rodičom postúpené prostredníctvom pedagógov a zástupcov materských, základných a stredných škôl. Potvrdenie o negatívnom teste musí mať jeden z rodičov, ale v prípade záujmu sa môžu otestovať obaja. Samospráva v nasledujúcich týždňoch urobí všetko preto, aby školy mohli opäť otvoriť svoje brány, k tomu zabezpečí pohodlný a bezpečný spôsob testovania pre rodičov, pedagógov aj pre starších študentov.

Okrem týchto škôl bude testovanie naďalej prebiehať v meste na obvyklých miestach, v stredisku sv. Valérie testujú už aj počas víkendu.

 

Možnosť dať sa otestovať antigénovými testami bude aj na týchto miestach:

Športová hala, sobota - nedeľa, 8:00-19:00, 3 odberné miesta (2 s možnosťou registrácie)

Dom Matice slovenskej, sobota - nedeľa, 8:00-19:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie)

Nová Stráž, sobota, 8:00-19:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie)

Kava, sobota, 8:00-13:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie)

Harčáš, sobota, 14:00-19:00, 1 odberné miesto (bez možnosti registrácie)

Samospráva ďalej zabezpečí testovanie zvlášť pre firmy, úrady a mestské spoločnosti, aby týmto zabezpečila plynulú prácu zamestnancov na úradoch a v službách pre verejnosť.