MESTO

TURIZMUS


DO PRÁCE NA BICYKLI!

S týmto mottom odštartuje populárna národná kampaň, ktorá sa opäť vracia do povedomia. Mesto Komárno je odhodlané zapojiť sa do tejto súťaže aj tento rok. Cieľom je šíriť posolstvo ochrany životného prostredia, upevnenia zdravia a upozorniť na význam modernej dopravy. Okrem toho však môže priniesť aj motivačné hodnoty, lebo dokáže vybudovať tímovú spoluprácu kolegov.
Komárňanské súťažné tímy majú možnosť bezplatne sa zaregistrovať do tejto kampane najneskôr do 5. mája 2019 na dvojjazyčnej webovej stránke: www.dopracenabicykli.eu. Súťaž trvá do 31. júna. Zúčastniť sa môžu i študenti stredných a vysokých škôl. Registrovaní súťažiaci na konci súťaže môžu vyhrať šesť skladacích bicyklov, elektrický bicykel od spoločnosti DEMA, elektrickú kolobežku a ďalšie atraktívne ceny.
V Komárne a jeho okolí sa v posledných rokoch uskutočnilo mnoho cyklistických podujatí, ako napríklad Čárda túra. Stali sa tradičnými podujatiami a pre každú akciu sa vydáva ročná brožúra programu. Po celom meste boli vybudované cyklistické cesty. V tomto roku z rozpočtu mesta bolo vyčlenených 5 tisíc eur na inštaláciu servisných miest pre bicykle. „Výhody cyklistiky sú jednoznačné nielen v tom zmysle, že každodenný pohyb má priaznivé účinky na naše telo a zdravie, ale môžeme sa vyhnúť aj dopravným zápcham, parkovanie je oveľa jednoduchšie a ešte i finančne výhodnejšie. Radi by sme postupne rozvíjali lepšie podmienky pre každodennú cyklistiku tak, ako je to aj v prípade všetkých moderných miest“ - povedal primátor Béla Keszegh, ktorý sám chodí do práce na bicykli.
Kampaň „Do práce na bicykli!“ je dobrá príležitosť, aby sme bicyklovali aj počas týždňa. Vyskúšajme si výhody cyklistiky v tímoch. Je to iniciatíva, v ktorej každý môže len vyhrať.