MESTO

TURIZMUS


Mátyásovi Dráfimu zablahoželali k životnému jubileu

Vedenie mesta navštívilo pána Mátyása Dráfiho v jeho domove, ktorý dňa 17. novembra oslavoval svoje 75. narodeniny. Herec ocenený štátnou cenou Jászai Mari rozprával o svojej nedávnej réžii divadelnej hry, o výzvach v nasledujúcich týždňoch a o svojich plánoch.

Na operáciu čakajúceho pána Dráfiho Mátyása a jeho manželku osobne navštívil primátor mesta László Stubendek a viceprimátori. Oslavujúci herec podstúpi onedlho operáciu, avšak ako sám povedal, ide do nemocnice len na výmenu „súčiastky”, a má ešte veľa ďalších plánov. Občianske združenie TEÁTRUM predstavilo cez víkend muzikál „Cigáni idú do neba“, ktorý režíroval sám vedúci divadelného telesa, pán Mátyás Dráfi. Po premiére je jasné, že aj tentoraz bude veľa opakovaní.

Vedenie mesta zablahoželalo oslávencovi k okrúhlemu jubileu na stretnutí plnej dobrej nálady, dávnych príhod a spomienok. Prebrali spolu veci verejné aj profesijné, radosti aj ťažkosti hereckého a režisérskeho chlebíčka.

Pán Mátyás Dráfi sa narodil 17. novembra 1942 v Galante. V roku 1965 ukončil štúdium na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Medzi rokmi 1959 – 1960 bol hercom Maďarského regionálneho divadla. Počas rokov 1969 – 1971 bol, respektíve od roku 1982 je členom Maďarského regionálneho divadla, neskôr Jókaiho divadla v Komárne. 52 rokov žije v šťastnom manželstve s Borbálou Szabómihály. Spolu vychovali tri dcéry. Jeho prácu uznali nespočetným množstvom ocenení. Aj mesto Komárno si poctilo jeho výkon cenou Pro Urbe.
 Ďalšie fotky nájdete TU.