MESTO

TURIZMUS


Na Ondrejskom jarmoku sa predstavia aj zamestnávatelia

Všetky trhové miesta boli obsadené, na jarmok prídu predajcovia zo siedmich krajín, medzi nimi aj hudobníci z Peru a predajca keramiky z Talianska. Záujemcovia sa môžu stretnúť aj s ponukami zamestnávateľov a jarmok bude takpovediac ekologický.

Z jarmoku nebudú chýbať ani rôzne pochúťky. Predajcovia jedla a občerstvenia budú svoj sortiment ponúkať v deviatich bufetoch, 63 menších predajných stánkov sa bude venovať predaju domácich špecialít ako medovina, varené víno, medovníky, trdelníky, rôzne syry, sladkosti a iné maškrty. 
 
Na jarmoku bude predávať spolu 247 predajcov, z toho 75 so sortimentom ručných remesiel z rôznych krajín.
 
Nový zamestnávateľ v Komárne, firma ZF Slovakia sa návštevníkom jarmoku predstaví v sobotu pred budovou mestskej polície, firma SK Cont sídliaca v Hadovciach (mestská časť Komárna) bude mať nimi vyrábané kontajnery postavené oproti budove univerzity, kde sa záujemcovia o výrobky firmy a prácu u nich môžu informovať počas celého trvania jarmoku. 
 
Oproti kontajnerom firmy SK Cont bude svoje aktivity zamerané na ekológiu a separovaný zber odpadu prezentovať civilná organizácia KompAkt. Do separovaného zberu odpadkov sa môžu zapojiť aj návštevníci jarmoku.
 
Čo sa týka zábavy a adrenalínového vyžitia budú mať nebojácni návštevníci k dispozícii už tradične atrakciu "katapult" a tiež tohtoročnú novinku, kolotoč, ktorý záujemcov zodvihne do značnej výšky a poriadne to roztočí. Samozrejme na svoje si prídu aj rodiny s menšími deťmi, aj pre nich je pripravených veľa atrakcií a zaujímavostí.
 
Bezplatné parkovanie pre návštevníkov bude zabezpečené na Ulici hradnej obojstranne a na parkovisku medzi štadiónom a športovou halou na Ulici športovej, taktiež sa bude dať parkovať na uliciach Vnútorná okružná a Elektrárenská. Bude otvorený aj zadný vchod do jarmočného areálu cez bránu z Elektrárenskej ulice, preto nebude treba po zaparkovaní auta veľa obchádzať. Organizátori žiadajú návštevníkov, aby na zelených plochách neparkovali! 
 
Kancelária organizátorov bude k dispozícii počas celej doby trvania jarmoku v budove mestskej polície. Organizátori budú mať oblečené dobre viditeľné vesty krikľavej farby. Ak bude treba, radi poradia v slovenskom aj maďarskom jazyku a pomôžu. Kľudne ich oslovte! O bezpečnosť podujatia sa budú starať príslušníci mestskej a štátnej polície. V prípade potreby volajte číslo 159!
 
Ďalšie potrebné informácie nájdete: TU