MESTO

TURIZMUS


Remeselnícke trhy pri múroch Pevnosti

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Podunajsko organizuje ďalšie Remeselnícke trhy, tentokrát v parkovisku pred Pevnosťou (Hradná ul.). Podujatie sa uskutoční 5. októbra v sobotu.

Turistická organizácia pripravuje túto udalosť už po 3. krát v tomto roku. Cieľom týchto iniciatív je, aby sa miestni obyvatelia, ako aj turisti oboznámili s regionálnymi produktmi a remeselníkmi. Vybraný termín nie je náhodný, pretože do našej Ústrednej pevnosti zavíta okolo 750 turistov z Maďarska.

Na trhoch sa môžete stretnúť s výrobkami: AF Manufaktúra - domácky vyrobené lekvare a iné výrobky, Pemak - makové výrobky, Chocomaze - kvalitne vyrobená čokoláda, Včelárstvo Fodor - bylinkové medy, Plant-B - vegánske sladké pochúťky, Tökmagmánia - výrobky z tekvice, Dedinské domáce cestoviny - ako už aj z názvu vyplýva prinesie domácky vyrobené cestoviny, Burning Angel Chili - ocenené chilli omáčky, Green Plantation - čerstvo pražená káva, Zamio - bio ovocné šťavy a iné výrobky, Pippi sweet flower gift box - medovníčky a iné dobroty, a Alexander Pajor - medové výrobky.
 

Okrem producentov sa trhov taktiež zúčastnia aj remeselníci tvorivých dielní. Nemôžu chýbať háčkované zvieratká od NoMini a Horgolzsó, náramky od Handmade Jewellery by K. Pali, vecičky pre detičky od Gizka kézműves műhely a pletené košíky od Kiss Melinda, krásne doplnky od Dalma's papillo - Accessories made with love, FehérKE prinesie ručne vyrábané šperky a domácky vyrobené, voňavé mydlá Vám prinesú Slovenské mydlá.
 

Na trhoch sa zúčastní aj Maja Planet a NAKO Craftroom s ekologickými spotrebnými predmetmi.
 

Remeselníci čakajú záujemcov od 9:00 do 13:00 v parkovisku vedľa brány Pevnosti (v prípade vysokého záujmu môže udalosť trvať aj dlhšie). V prípade nepriaznivého počasia bude udalosť uskutočnená na zastrešenom trhovisku za budovou Mestskej polície (Hradná ul).
 

V rámci podujatia sa uskutoční aj Mikrofest 480, na ktorom bude v centre pozornosti ekologický životný štýl. Pre tento účel vám organizátori pripravia dva workshopy, prvý v predpoludní od 10:00 do 12:00, kde najlepšie poslúži nepotrebné tričko, a budete ho môcť premeniť na nákupnú tašku bez šijacieho stroja. Popoludní od 13.00 Vám ukážu, ako môžete vyrobiť aj jednorazové odličovacie tampóny.
 

Ako sprievodný program si pre Vás v spolupráci s EZÚS Pons Danubii pripravili jedinečnú možnosť oboznámenia sa s pevnosťou pomocou virtuálnej reality. Stanete sa návštevníkom Pevnosti cez špeciálne okuliare.
 

Organizátori dúfajú, že táto akcia bude opäť obľúbená u stále väčšieho počtu ľudí, ktorí budú dôverovať miestnym producentom a remeselníkom.
 

V prípade nepriaznivého počasia si vyhradzujeme právo na zmenu programu! Zmeny môžete sledovať na Facebook stránke organizácie (https://www.facebook.com/visitdanube).