MESTO

TURIZMUS

Vedenie mesta zablahoželalo „strieborným“ kajakárom

Vo štvrtok poobede sa pán primátor, László Stubendek a viceprimátor mesta, Béla Keszegh stretol s komárňanskými kajakármi, ich trénerom a realizačným tímom v kajak-kanoe klube na brehu Váhu, ktorí na nedávnych majstrovstvách sveta v Portugalsku získali cenné strieborné medaily a zablahoželali našim športovcom k ďalším skvelým výsledkom.
Ádám Botek skočil cv K2-ke na vzdialenosti 500 metrov spolu s Péterom Gellm na šiestom mieste. K4-ka v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Juraj Tarr a Gábor Jakubík získali krásne druhé miesto. Tarr a Vlček štartovali a v K2-ke na 500 metrovej trati, kde skončili piaty. Trénerom komárňanských kajakárov je Péter Likér.
Na stretnutí športovci obdržali dar mesta za ich výborné výkony a prezentáciu mesta na medzinárodnej úrovni. László Stubendek prízvukoval, že naši kajakári sú našimi najznámejšími športovcami a šíria dobré meno nášho mesta už dlhú dobu. Béla Keszegh sa vyjadril, že výborné výkony na majstrovstvách sveta sú krásnym ukončením beztak skvelej sezóny našich kajakárov. Za tieto výkony môžeme vďačiť nielen disciplinovanosti a snahe športovcov, ale aj výbornej odbornej práci a pripravenosti realizačného tímu a pevnému zázemiu komárňanského klubu, čoho dôkazom je aj organizovanie súťaže Veľká cena Komárna, ktoré tento rok oslávilo už svoje 60. výročie s účasťou dospelej a dorasteneckej kajakárskej elity.
Kajakári vedeniu mesta ukázali svoje medaily a pripravili aj originálny darček, nimi podpísané kajakárske pádlo.