VÁROS

TURIZMUS


47. Jókai Napok

Ez a hét városunkban a színjátszásról szól. Immár negyvenhetedik alkalommal találkoznak országunk magyar amatőr színházai. Remélhetőleg sok izgalmas, színvonalas előadás várja a színház kedvelőit., Jó szórakozást kívánunk!
Kedd:

A Gurigongo Symposium Kultúrkommandói városszerte
19.00 – Tiszti pavilon díszterme,
Ünnepélyes megnyitó
Kész a leltár – In memoriam József Attila – József Attila élete és költészete dalban, versben és prózában
az összeállítást készítette: Varga Emese
21.00 – VMK - kamara, Slawomir Mrožek: Özvegyek
színdarab, (KGSzT Diákszínpad, Kassa)
rendezte: Bodon Andrea
22.00 – RÉV, Fesztiválklub

Szerda:

10.00 – VMK, Virgonc egerek – dramatizált játék Csokonai műve alapján, (TSÍZIÓ Diákszínpad, Galánta)
rendezte: Hlavaty Márta
11.30 – VMK, Az anyagyilkos – előadás bábos megoldásokkal Csáth Géza novellája alapján,
(A Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, Galánta)
rendezte: Mészáros Andrea
13.30-15.30 – VMK, Szakmai értékelés
16.00 – VMK – kamara, Nyár utca, nem megy tovább – színpadi játék Egressy Zoltán drámája alapján,
(GIMISZ Diákszínpad, Komárom)
rendezte: Csengel Mónika
17.00 – Tiszti pavilon – klub,
Múzeumi Szalon
a vendégszékben: Thirring Viola, színművész, egyetemi tanár
beszélgetőtárs: Miklósi Péter
19.00 – VMK – kamara, Forgách András: A pincér színjáték, (Poloska Színház, Nagymegyer)
rendezte: Farkas Péter
21.00 – RÉV, Fesztiválklub
Én is csak egy vagyok – Kádek Heny jazz estje
Kovács-Cohner Róbert verseiből
rendezte: Czeizel Gábor

Csütörtök:

10.00 – VMK, Szinovál Gyula: Panni és az álommanók
mesejáték, (Kármán József Színház, Losonc)
rendezte: Szinovál Gyula
13.30-15.30 – VMK, Szakmai értékelés
16.00 – VMK – II. emelet, MILK, avagy egy gyerekdal átértelmezése – Varró Dániel nyomán,
(MaCsó Duó, Komárom)
rendezte: Matusek Attila
17.00 – VMK – II. emelet, Arany János: A bajusz
színjáték, (ÉS? Színház, Őrsújfalu)
rendezte: Szabó Csilla
20.00 – RÉV, Gurigongo Felolvasószínház
rendezte: Solténszky Tibor
22.00 – RÉV, Fesztiválklub
ZSEB-buli – előtte és közben: Négy perc hírnév!

Péntek:

9.30 – VMK, Állati jó! – verses-zenés összeállítás, (Apropó Kisszínpad, Fülek)
rendezte: Szvorák Zsuzsa
11.00 – VMK, Szívdesszert – lírai összeállítás, (GIMISZ Diákszínpad, Komárom)
rendezte: Kiss Péntek József
13.00-16.00 – VMK, Szakmai értékelés
17.00 – VMK, Boszik – színdarab Roald Dahl műve alapján, (KÁOSZ Diákszínpad, Királyhelmec)
rendezte: Simon Lívia
19.00 – RÉV, Gurigongo Fesztiválklub
21.00 – VMK, Bolond vasárnap – bohózat Katajev, Dalmat és Sauvajon művei alapján,
(Kármán József Színház, Losonc)
rendezte: Kizsik Alfonz

Szombat:

10.00-13.00 – VMK, Szakmai értékelés
11.00-13.00 – RÉV, Gurigongo Workshop
14.00-16.00 – RÉV, Gurigongo Workshop
16.00 – VMK – kamara, A Pernelle-család – Moliere, Parti Nagy Lajos valamint saját szövegek alapján, (KörTeliKör Csoport, Győr)
rendezte: Varju Nándor
18.00 – Múzeumkert, Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
19.00 – VMK, Ünnepélyes díjkiosztás
22.00 – RÉV, Fesztiválklub – búcsúbuli

NFO, jegyrendelés:
Komáromi VMK, Vár út 1, Komárom,
tel.: 035/ 7713 550, 7713 547, 7713 170

A műsorváltoztatás jogát fenntartják!