MESTO

TURIZMUS


Športovci roka 2017

Športovci ocenení za dosiahnuté výsledky v roku 2017:

Štafeta quadrathlon – juniori
Juniorská štafeta Quadrathlon  v zastúpení Miriama Szászová, Marko Ujváry, Bibiana Grolmusová. Získali na Majstrovstvách sveta v šprint Quadrathlone titul Majstrov sveta v štafete juniorov. Na plaveckom 750 metrovom  úseku plávala Miriama Szászová, ďalšie 4 km pokračoval v štafete na kajaku úspešný reprezentant v kanoistike Marko Ujváry. Na poslednom 5km bežeckom úseku doviedla štafetu Komárna na prvé miesto Bibiána Grolmusová.
Schiller Bence
Úžasný mladý športovec, ktorý reprezentuje naše mesto v Kempo súťažiach. Zúčastnil sa mnohých medzinárodných súťaží kde získal prvé, druhé a tretie umiestnenia. Najväčším úspechom sú ocenenia z Majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnili v Portugalsku. Tréner: Róbert Szayka
Michal Szabó
Športovec, ktorý nás reprezentuje v Quadrathlone, Spartanrace. Už ako prvák Základnej školy sa zúčastňoval plaveckých súťaží. Potom súťažil ako člen Kajak a kanoe klubu dlhé roky ako kajakár, kde dosiahol fantastické umiestnenia na Majstrovstvách Slovenska. V tomto období je študentom Slovenskej technickej univerzity a je aktívnym členom Vysokoškolskej plaveckej ligy a popri plávaní preteká na športových podujatiach Spartanrace – horský prekážkový beh, kde v roku 2017 získal za prekonanie pretekov všetkých obtiažností komplexnú medailu Trifekta. Sme hrdí na bronzovú medailu, ktorú získal na podujatí Quadrathlon na Majstrovstvách sveta.
Ujvári Marko
Marko je juniorský reprezentant Slovenskej republiky v rýchlostnej kanoistike, ktorej sa začal venovať vo svojich 9. rokoch. Spomenieme Markovu mamu Katarínu, ktorá ho k  tomuto športu viedla a jeho dlhoročnou trénerkou. Márk je všestranný športovec, čo dokazujú aj jeho výsledky v atletike a to strieborná medaila z Majstrovstiev Slovenska v cezpoľnom behu v r. 2017, ako i dve zlaté medaile z tradičného behu Komárno- Komárom za rok 2016 a 2017. Reprezentoval nás na Majstrovstvách Slovenka s fantastickými výsledkami.
Konečná Anita
Mladá kajakárka Kajak & kanoe klubu Komárno, ktorá reprezentovala klub na rôznych domácich podujatiach. Za Slovensko sa zúčastnila na Európskom šampionáte v maratóne. V roku 2017 dosiahla veľmi významné úspechy. Získala striebro na majstrovstvách Slovenska, dlhé aj krátke trate, zlatú medailu na Majstrovstvách Slovenska v maratóne. Všetko pod vedením trénera Ladislava Polhammera.
Monika Sedláková
Klub vodného póla. Monika Sedláková  sa venuje vodnému pólu už 8 rokov. Počas svojej vodnopólovej kariéry sa stala viackrát Majsterkou Slovenska. Zúčastnila sa medzinárodných vodnopólových turnajov. Napriek svojmu mladému veku počas celej sezóny odohrala množstvo zápasov za tri kategórie a to kadetky, juniorky a ženy. Medzi jej najväčší doterajší úspech patrí aktívna reprezentácia Slovenska na Majstrovstvách Európy junioriek v Novom Sade, ktoré sa konali v auguste 2017.
Koczkás Dávid
Kajak a kanoe Klub. Dávid je mladý, šikovný športovec, je reprezentantom Kajak a kanoe klubu, kde trénuje a pracuje na sebe so svojim otcom Oliverom. Reprezentoval nás na Majstrovstvách Európy, na Majstrovstvách sveta a na súťaži Olympijských nádejí. Najväčšie úspechy dosiahol na majstrovstvách Slovenska a na súťažiach Olympijských nádejí, kde dosiahol prvé miesta.
Poláková Alexandra
Andrea je členkou  stolnotenisového klubu Telovýchovná Jednota Pokrok Komárno. Figuruje medzi prvými dvadsiatimi najlepšími mladšími žiačkami na celom Slovensku. Zúčastňuje sa krajských turnajov, hrala o Slovenský pohár a pravidelne hráva na Majstrovstvách okresu za dospelých.
Imrich Lakatoš
Zápasnícky klub Spartacus. Imrich je žiakom Základnej školy a už teraz dosahuje skvelé športové výsledky. Je talentovaný, usilovný, priateľský, v kolektíve obľúbený pre svoju bezprostrednosť. Vďaka svojmu zodpovednému prístupu a usilovnej práci sa vypracoval na nádejného zápasníka, výsledkom čoho sú popredné umiestnenia na domácich, ale aj na medzinárodných mládežníckych zápasníckych turnajoch, kde má množstvo prvenstiev. V roku 2017 získal suverénne titul Majstra Slovenskej republiky v gréckorímskom štýle.
Miriama Szászová
Plavecký Delta klub Komárno. V roku 2017 sa zúčastnila 14 domácich a zahraničných plaveckých súťaží. Za uplynulý rok získala spolu 79 medailí. Na Majstrovstvách SR najmladších žiačok získala 10 titulov Majsterky Slovenska. Prekonala historické maximá 10 ročných plavkýň až v 18 disciplínach a ako prvá 10 ročná plavkyňa zaplávala 50m voľným spôsobom pod 30 sekúnd a 400m voľným spôsobom pod 5 minút. Dokázala získať pódiové umiestnenia v kompletnej maďarskej špičke, pričom v troch disciplínach zaznamenala najlepší čas  v jej vekovej kategórií. Trénuje pod vedením trénera Michala Knihára.
Volejbalisti, študenti Selye  János Gymnázia
Volejbalisti gymnázia Selyeho, dosiahli obrovský úspech, v roku 2017 sa umiestnili na majstrovstvách Slovenska stredných škôl na 3 mieste. Trénerom tohto mužstva je Hengerics Péter.
Ocenení: Százvai Ádám, Jenei Máté, Balogh Kristóf, Fiala Tamás, Dobroczki Tamás, Vörös Csanád, Gyurenka Ádám, Gyurkovics Bence, Halász Viktor, Jánosdeák Márk, Sánta János a Králik Máté.
Spartacus - družstvo Zápasníckeho klubu SPARTACUS Komárno
Žiacke družstvo Zápasníckeho klubu SPARTACUS Komárno, je zložené z prípravkárov, mladších a starších žiakov, ktoré sa celoročne úspešne zúčastňuje okrem majstrovských turnajov aj na renomovaných zahraničných turnajoch. V roku 2017 sa žiaci zúčastnili celkovo na 27 turnajoch a troch medzinárodných sústredeniach. Na Majstrovstvách Slovenska získali strieborné medaily.
Ocenení: CSIZMADIA Levente, MÉHES Szabolcs, ĎUMBIER Pál, CINGEL Anthony, ĎUMBIER Dániel, ĎUMBIER Ármin, LAKATOŠ Imrich, ONDRÓ Erik, VELSICZ Richard Kornél, DOLNÍK Kristián, KONYÁRI Daniel, NAGY Kevin, Tréner: CSÓKA Krisztián
Mládežnícky tím Kajak a kanoe klub Komárno
V roku 2017 mládežníci klubu dosahovali výborné výsledky na domácich aj medzinárodných podujatiach – prispeli k víťazstvu klubu v rámci Slovenského pohára – na majstrovstvách Slovenska obsadili pretekári klubu od 11 ročných až po juniorov 44 krát 1.miesto, 36 krát 2.miesto, 20 krát 3.miesto, – na 59. ročníku Veľkej ceny Komárna obsadili 1.miesto a získali Pohár mládeže, – 15 až 17 roční pretekári klubu úspešne reprezentovali Slovensko na Súťaži olympijských nádejí v Račiciach.
Futbalisti KFC U13 Komárno
KFC U13, chlapci sú víťazi II.ligy 2016/2017, pod vedením trénera Mgr. Istvána Hajdóka. Obrovský úspech našich žiakov vo vekovej kategórii U13 svedči o tomto víťazstve.
Nikoletta Perinová – Fitness
Absolútna víťazka Hawai v USA, získala 1.miesto v Ohiu v USA v roku 2017. Pripravuje sa na ďalšiu súťaž, ktorá sa uskutoční po prvý krát v Európe – v Irsku už onedlho,14. apríla.
Rajtár Deák Márta
Fitnessu sa húževnato, disciplinovane a s vysokou odbornou znalosťou venuje už 10 rokov. Na majstrovstvách sveta získala 3x 1. miesto a 2x 2. miesto na medzinárodnej súťaži. Na majstrovstvách Slovenska je na 1. Miestach v rôznych kategóriách.
Miroslav Bazinský mladší– klub Kormorán
Miroslav  začal pretekať na rýchlostných motorových člnoch už v roku 1995. Každoročne sa umiestňuje na popredných priečkach na medzinárodných ako aj na domácich pretekoch. Miroslav je Majster sveta, 4-násobný Vicemajster sveta, 2-násobný Majster Európy, 4-násobný Vicemajster Európy, 5-násobný Majster Slovenska.
Tomáš LatinoVuThanh - Capoeira
Tomáš je hlavným trénerom Brazílskeho bojového umenia Capoeira ktorému sa venuje od roku 2002.  Za ten čas vybudoval kluby v rôznych miestach na Slovensku a Maďarsku. V Komárne sa venuje deťom, mládeži a dospelým. Dlhé roky podporuje pohybový rozvoj mentálne a fyzicky postihnutým deťom. Spolu s jeho žiakmi sa zúčastňujeme na rôznych domácich a medzinárodných súťažiach a výnimkou nie sú ani prestížne súťaže v Brazílii. Je organizátorom veľkých podujatí u nás v Komárne kde sa snaží osloviť a poukázať na zdravý športový životný štýl. Jeho najväčší úspech za rok 2017 je 5. miesto na Majstrovstvách sveta v Brazíli a 1.miesto na Majstrovstvách Európy.
Szabó Tibor - Ironman
Najprv plavec, potom vodné pólo a dlhoročne rýchlostná kanoistika. Viacnásobný majster Slovenska a bývalý reprezentant Slovenska v rýchlostnej kanoistike. Z kajaku presedlal na vysokej škole na vytrvalostné behy a neskôr, keďže mal výborné základy z plávania, na triatlon. Tomu sa úspešne venuje už niekoľko rokov. Na klasických tratiach dlhého triatlonu preteká od roku 2014. Za ten čas sa umiestnil niekoľkokrát na stupni víťazov.
Kempo – Szayka Róbert
Meno Róbert Szayka v Komárne znamená kempo. Od roku 1990 sa venuje bojovému umeniu. Kempo priniesol na Slovensko spolu s jeho trénerom János Weiszengruber v roku 1995. Od roku 1996 je predsedom Slovenskej asociácie Kempo. Už 20 rokov pôsobí v oblasti vzdelávania mládeže. V nultých rokoch získal množstvo vynikajúcich úspechov: striebornú medailu na majstrovstvách Európy a 2 zlaté medaily na majstrovstvách sveta. V roku 2017 získal zlatú medailu na Majstrovstvách sveta KEMPO v Portugalsku. Tréneri: Weiszengruber János a Box téner: Szűcs Tamás.
Ágnes Zakar – súťažný tanec
Agnes začala tancovať v roku 2009, odvtedy  sa postupne vypracovala na najvyššiu úroveň. Dnes sú so svojim partnerom držiteľmi výkonnostnej triedy „A“ v latinskoamerických tancoch v kategórii dospelých. Tancu sa intenzívne venuje 5-6x v týždni. Na ceste k postupu zvíťazili alebo bodovali v mnohých súťažiach na Slovensku aj v zahraničí. Pripravujú sa na tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v latinskoamerických tancoch a na súťaže Slovenského pohára.
Adam Botek
Kajakár Kajak & kanoe klubu Komárno, reprezentoval Slovensko v kategórii pretekárov do 23 rokov a tiež v seniorskej kategórii. Zúčastnil sa na majstrovstvách Európy a na majstrovstvách sveta, kde sa umiestnil medzi prvými desiatimi. Medzi jeho najväčší úspech v roku 2017 patrí zisk striebornej medaily spoločne s Petrom Gellem na Majstrovstvách sveta. Adam získal ocenenie v ankete Športovec roka 2017. Adamovi sa venuje tréner Peter Likér.
Futbalový dorast
Obrovský úspech dosiahli naši futbalisti, dorastenci, keď v roku 2017 postúpili do celoštátnej druhej ligy, čo je senzácia Komárňanského futbalu. Mužstvo má vynikajúcich futbalistov a vysoké ambície.
Zirkelbach Gabriel – kajak a kanoe klub
Kajakár, pretekár v kategórii veteránov dosial najlepšie výsledky za rok 2017. Na majstrovstvách Slovenska to boli prvé tri miesta na rôzne dlhých tratiach. Gabriel je víťazom Slovenského pohára v kategórií veteránov. Dosiahol prvé priečky vrátane prvého miesta na majstrovstvách Maďarska.
Miroslav Bazinský starší
Po mnohoročnej prestávke zasadol opäť do pretekárskeho člnu v roku 2016 v kategórii Veterán. V roku 2016 a v roku 2017 sa stal Majstrom Slovenska vo svojej kategórií.
Mgr. Istvána Hajdóka
Tréner našich mladých úspešných futbalistov KFC, ktorí postúpili do druhej ligy a zvíťazili. Tréner mužstva, Štefan Hajdók, bol tak isto výborným futbalistom, spod jeho rúk vychádzajú početné vždy lepšie a lepšie futbalové talenty. Takéto úspechy povzbudzujú aj ostatných k obetavej práci s mládežou.
Koczkás Olivér
Olivér je trénerom kanoistov - mládeže, kadetov a juniorov. Spomínali sme ho pri úspechoch jeho syna Dávida. Olivér trénuje 8 pretekárov, z toho 7 reprezentantov Slovenska. Najlepším výsledkom za rok 2017 bola účasť jeho zverencov na Majstrovstvách Európy a sveta, kde pretekali 4 jeho pretekári. Ďalej to bola Účasť na Súťaži Olympijské nádeje, ktorého sa zúčastnili 4 pretekári a všetci sa prebojovali do finále. Pretekári získali zlaté, strieborne aj bronzové medaile. Okrem pretekárov sú úspešné aj pretekárky, ktorým sa Olivér venuje, jedna z nich je jeho dcéra Eszter.
Jozef Paulík
V Komárne a vlastne na celom basketbalovom Slovensku poznajú Jozefa Paulíka pod prezývkou Hugo. Je viac ako polstoročie súčasťou Komárňanského basketbalu. Objavil a vychoval množstvo mladých talentov, hráčov, ktorí sa dostali do popredných družstiev ešte vtedajšej československej extraligy a do reprezentácií. Nová kapitola komárňanského basketbalu sa začala v roku 1993, keď sa pod jeho trénerským vedením začalo formovať nové družstvo mužov, ktoré sa postupne prebojovalo do extraligy Slovenska, kde komárňanský mužský basketbal účinkuje nepretržite. Úspešný tréner sa od roku 2008 venuje manažérskej činnosti, počas ktorej do roku 2017 dosahoval pravidelne úspechy.
Kristína Medovčíková
V roku 2007 vyhrala konkurz na pozíciu klubového trénera pre Škótsku Kanoistickú Asociáciu v Edinburghu. V roku 2010 ju vymenovali za reprezentačného trénera juniorov Škótskej Kanoistickej Asociácie a mala na starosti 20 juniorov, tréningový proces a technicko - administratívne zabezpečovanie, manažovanie tímu na pretekoch a sústredeniach. Po úspešných sezónach so škótskym národným tímom bola poverená vedením juniorského tímu Veľkej Británie, v ktorom boli viacerí jej zverenci. Vďaka svojim trénerským výsledkom bola po olympijských hrách v roku 2016 vymenovaná do funkcie trénera v Olympijskom rozvojovom centre Veľkej Británie v Nottinghame. V júni 2017 sa podarilo jej zverencovi vyhrať Juniorské Majstrovstvá Európy a o mesiac neskôr vyhral Juniorské Majstrovstvá Sveta, čo sa tímu Veľkej Británie nepodarilo 22 rokov. Počas roka 2017 jej zverenci vyhrali niekoľko medailí na medzinárodnej scéne. Veľkým úspechom bola finálová účasť ženského štvorkajaku na Olympiáde pod jej vedením. Kristína Medovčíková patrí medzi svetovú trénerskú špičku, držíme jej palce, aby sa jej aj naďalej takto darilo a aby šírila dobré meno mesta Komárna a komárňanského kajak kanoe klubu.
Ing. Vojtech Szüllő
Viceprezident klubu KFC Komárno. On sám bol aktívny futbalista. V Komárne začal svoje pôsobenie v klube KFC Komárno ako športový funkcionár, teraz zároveň vykonáva aj funkciu konateľa klubu. Vojtech Szüllő bol členmi klubu zvolený za podpredsedu a dokázal, že toto rozhodnutie bolo správne. Mužstvo dospelých sa prebojovalo do 3. ligy a dorastenci do celoštátnej 2. ligy, čo bolo obrovským úspechom a veľkou futbalovou senzáciou. V spolupráci s ďalšími vedúcimi predstaviteľmi klubu dokázali na sezónu 2016/2017 dať dokopy také úderné mužstvo, ktoré si niekoľko kôl pred koncom súťaže zabezpečilo majstrovský titul v 3. lige a s tým aj postup do celoštátnej 2. ligy. Vďaka jeho vysokým ambíciám, cieľavedomosti a hlavne práci získalo futbalové spoločenstvo nášho mesta významnú finančnú a morálnu podporu od najvyššieho maďarského politického vedenia. Vďaka tomu môžu naši chlapci rozvíjať svoje futbalové umenie v stánku, ktorý sa nádherne obnoví. Vojtech Szüllő a ním koordinovaný málopočetný tím zabezpečili dlhodobý rozvoj tohto segmentu mesta.

Video z podujatia: LINK TU

Fotogaléria z podujatia TU.