MESTO

TURIZMUS


Slávnostne otvorili požičovňu člnov a bicyklov

Požičovňa člnov pri Mŕtvom ramene Váhu bola 21.augusta slávnostne otvorená.

K dispozícii sú nielen lode a vodné bicykle, ale aj požičovňa bicyklov. Plánujú aj nákup iných plávajúcich zariadení, ako sú stojace surfy známe ako SUP.

Poslanci mestského zastupiteľstva rozhodli na jar tohto roku o založení požičovne člnov pri Mŕtvom ramene Váhu a z rozpočtu schválili 40 000 eur na tento projekt.

"Mŕtve rameno a jeho okolie sú rekreačnou destináciou, ktorá ponúka mnoho príležitostí pre Komárňanov i turistov. Bohužiaľ, toto mesto predtým nevyužilo, čo teraz chceme zmeniť jedným komplexným plánom. Naším cieľom je, aby sa jazero a jeho okolie stalo jednou z najobľúbenejších rekreačných oblastí Komárna, kde na tých, ktorí tam chcú relaxovať, čakali kvalitné služby. " - povedal primátor Béla Keszegh.

V bufete si návštevníci môžu kúpiť potraviny a nápoje v ekologicky šetrných obaloch.

Počas leta - v závislosti od počasia - bude požičovňa člnov otvorená každý deň od 10.00 do 18.00. V septembri bude otvorená počas víkendov. Cena za hodinu požičania je 5, - €. Merania opäť potvrdili, že kvalita vody sa značne zlepšila, kal sa odstránil, nábrežie a cesty sa vyčistili. Kvalita vody sa kontroluje každé dva týždne, a preto je vhodná i na kúpanie.